Rajz pályázat

519.box

A Tápiómenti Területfejlesztési Társulás kiemelt hangsúlyt fektet a gyermekek, fiatalok környezettudatos nevelésére.

Ennek keretén belül rajpályázattal és környezetvédelmi vetélkedőkkel irányította rá a térség általános- és középiskolás diákjainak figyelmét a szennyvíztisztítás és környezetünk védelmének fontosságára. A Társulás az érintett 20 településen rajzpályázatot hirdetett az általános iskolák alsó tagozatosainak számára. A pályázat célja az volt, hogy a diákok az alkotásokon keresztül jussanak el minél több ismerethez a környezetvédelem területén. A pályázat sikerességét mutatja, hogy 184 kisiskolás küldte be művét. A hat legjobb pályázatot szakemberekből álló zsűri választotta ki, és értékes díjjakkal jutalmazta az alkotókat.

512.box
A rajzpályázat díjazottjai:

I. helyezett:
Madarász Dorka – Kossuth Lajos Általános Iskola, Kóka
II. helyezett:
Buzsáki Sára – Móra Ferenc Általános Iskola, Sülysáp

511.box
III. helyezett:
Tóth Kata Réka – Székely József Református Iskola, Szentmártonkáta
IV. helyezett:
Ivanics Rózsa – Váci Mihály Katolikus Általános Iskola, Nagykáta
V. helyezett:
Kis Kornélia – Váci Mihály Katolikus Általános Iskola
VI. helyezett:
Vígh Vendel Gábor – Farmosi Általános Iskola, Farmos
Különdíj:
Gödöny Bernadett és Gödöny Henrietta – Tápióság- Tápiószentmáron Általános Iskola Kubinyi Ágoston Iskolája, Tápiószentmárton

A díjakat Gyüre Pál a Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakképző Iskola igazgatója, és Lengyel Orsolya a Tápiómenti Területfejlesztési Társulás képviselője adta át.

504.box

Gratulálunk!